קונטקט טיקטוק

אתר חירום לאומי לעזרה ויצירת קשר עם TikTok
קטגוריות
חדשות

טיקטוק חזרה בה מהסכם עם אתר tiktalk ולא תספק תמיכה במקרי חירום

מאז השקת היוזמה האזרחית המנגישה את טיקטוק לציבור, ניסו בתאגיד הסיני והישראלי בכל מיני טקטיקות להעלים את האתר מעל פני הרשת.

בתחילה הושק המיזם בדומיין contact-tiktok.com, פירמת הרצוג נאמן היוקרתי עשה סכום יפה מהסינים והצליחה לקחת את הדומיין אחרי 7 חודשי פעילות.

מאז עבר המיזם לדומיין הנוכחי – tiktalk.co.il, אותו שום פירמת עורכי דין יוקרתית ככל שתהיה לא יכולה לקחת.

במרוצת השנים טיקטוק הסינית ניסתה לא מעט טקטיקות אפלוליות, תקיפות DDOS, פישינג, וכל מיני שטיקים של סייבר ואיומים באמצעות חברות אבטחה, בניסיון להוריד את האתר.

לאחר הטבח, בטיקטוק הסינית פעלו באופן נחרץ נגד ישראל, האלגוריתם טירפד הסברה ישראלית וקידם באופן משמעותי תכנים שטניים ואנטישמים. בעקבות כך מספרי מקרי החירום של ישראלים בטיקטוק זינק באלפי אחוזים והם נעזרו באתר זה בכדי ליצור קשר ישיר עם טיקטוק בישראל.

בטיקטוק ביקשו למזער את החשיפה של ההנהלה הישראלית למקרי חירום אלה והציעו באמצעות הדוברת של טיקטוק ישראל, הליך כזה ואחר שבו ישראלים יוכלו ליצור קשר בעברית ובמקרי חירום אמיתיים, ישירות עם טיקטוק ישראל שתסייע להם.

לבסוף טיקטוק נסוגו מכל ההבנות והצהירו לסיכום שאין להם שום סימפטיות לישראל, הם לא הולכים לעשות שום אקסטרה למען ישראלים.

היות וקיימתי את חלקי בהסכם ובמקביל טיקטוק נסוגה מחלקה, פעילות המחאה וההנגשה תשנה את אופיה בתקופה הקרובה.

קטגוריות
חדשות

חושף את TikTok: ברק הרשקוביץ, בכיר לשעבר בטיקטוק ישראל מדבר לראשונה

בחדשות 12 יובא ראיון בלעדי של ברק הרשקוביץ, חושף שחיתויות ומניפולציות בתאגיד בייטדאנס שבבעלותו TikTok, ששימש עד לאחרונה בתפקיד בכיר בטיקטוק בישראל.

טבח החמאס של השביעי באוקטובר והאנטישיות שמתפוצצת בטיקטוק, העירו ככל הנראה את המצפן המוסרי של אחד מבכירי TikTok הסינית בישראל, שהחליט לפתוח את הפה בראיון בפריים טיים.

חושף השחיתויות הישראלי הוא ברק הרשקוביץ, שלפני התפקיד הבכיר בטיקטוק היה יועץ אסטרטגי ומנהל הקמפיין הפוליטי של ראש הממשלה לשעבר נפלתי בנט ומשמש גם כמרצה בתחום.

תפקידו של הרשקוביץ בטיקטוק הוא כשל לוביסט, זרוע של התאגיד הבינלאומי שתפקידה לגרום לממשלה ולמגזר הציבורי ליישר קו עם האינטרסים של התאגיד הסיני בייטדאנס, שמוכתבים בחסות המפלגה הקומוניסטית של סין.

מתוקף תפקידו הרשקוביץ נחשף להליכים פנימיים בתוך TikTok שמתדלקת במכוון את האנטישמיות וההסתה כלפי יהודים וישראלים. ברק צייץ בטוויטר בחודש ינואר השנה "התפטרתי מטיקטוק.
אנחנו חיים בתקופה שבה עצם הקיום שלנו כיהודים וישראלים מותקף ובסכנה. בעידן כזה לא יציב, סדרי העדיפויות של אנשים מתחדדים. עם ישראל חי".

קטגוריות
חדשות

טיקטוק הסינית חוזרת להפעיל לוביסטים בכנסת ישראל

האם בטיקטוק מתכוננים למאבק ציבורי סביב החשש כי הם מעבירים מידע לממשלת סין? או שהשלוחה הישראלית של הרשת החברתית מקדמת אינטרס אחר סביב גורמי הממשל? אחרי חצי שנה, ענקית המדיה הסינית חזרה השבוע לשכור שירותי לובי בכנסת.

טיקטוק ישראל מיוצגת כעת על ידי מחלקת הלובינג של כהן-רימון-כהן בראשות הלוביסטית דפנה כהן-איוניר. בעבר החברה יוצגה בכנסת במשך שנה, מיוני 2021 ועד מאי-2022. חברת האם של טיקטוק היא בייטדאנס הסינית.

דפנה כהן-איוניר
שדלנית מטעם TikTok סין
053-560-1000

https://www.the7eye.org.il/472731

טיקטוק חוזרת להפעיל לוביסטים בכנסת 

קטגוריות
חדשות

בייטדאנס הסינית מנסה להשתלט על הדומיין contact-tiktok.com

הענקית הסינית בייטדאנס שבסיסה באיי קיימן, הפעילה הליך בוררות בינלאומי של האו"ם נגד אתר קונטקט טיקטוק בטענה כי הוא מפר את הקניין ומכפיש את טיקטוק שבבעלותה.

מדובר בניסיון ביריוני ומסוכן מאין כמותו עבור חופש הביטוי, הפרטיות והאוטונומיה של הציבור, ושמטרתו למחוק באמצעות כלים ביריונייים לא הוגנים את המחאה וחשיבות הנגשת תאגידים כמו טיקטוק.

אעשה כמיטב יכולתי להגן על החשיבות הציבורית של קונטקט טיקטוק.

עידכון: אתר קונטקט טיקטוק עבר לפעילות תחת הדומיין Tiktalk.co.il

קטגוריות
חדשות

נתון מדאיג: כשליש ממשתמשי טיקטוק מתחת לגיל 13

תנאי השימוש של טיקטוק אוסרים מפורשות על משתמשים מתחת לגיל 13 מלהשתמש בפלטפורמה. מדינות רבות בעולם, גם תחת חוקי ה-GDPR מרחיבות ושומרות על צעירים עד גיל 16, וקובעות שזהו גיל ההסכמה המינימלי הנדרש בכדי שהפלטפורמות יוכלו לעבד ולעשות שימוש בדאטה שלו.

מנתונים עדכניים עולה תופעה שאמורה להטריד הורים רבים ואת הרשויות השונות – כשליש מהמשתמשים של טיקטוק הם קטינים מתחת לגיל 13.

הנזק שנגרם בגילאים משימוש וצריכה של פלטפורמות כמו טיקטוק הוא אדיר. התכנים הלא מצונזרים, אלימות, ביריונות, שינויים תודעתיים ובריאותיים ועוד רבים שמשפיעים על קטינים בגילאים כאלו, הופכים את טיקטוק למקום מסוכן.

טיקטוק tiktok
צריכים עזרה עם טיקטוק?

חדש!! הצטרפו לערוץ התמיכה