קטגוריות
חדשות

בייטדאנס והרצוג פוקס נאמן מבקשים להשתלט דומיין contact-tiktok.com

הענקית הסינית בייטדאנס שבסיסה באיי קיימן, הגישה לארגון WIPO שפועל בתוך האו"ם תלונה על אתר קונטקט טיקטוק בטענה כי הוא מפר את הקניין ואף מכפיש את טיקטוק שבבעלותה.

את התלונה על הדומיין (נקרא הליך UDRP) הגישה בייטדאנס באמצעות פירמת עורכי הדין הישראלית הרצוג פוקס נאמן. מיותר לציין כי מדובר בתלונה שקרית, נבזית ושמטרתה למחוק באמצעות כלים ביריונייים לא הוגנים את המחאה וחשיבות הנגשת תאגידים כמו טיקטוק.

אעשה כמיטב יכולתי להגן על החשיבות הציבורית של קונטקט טיקטוק בהליך ה-UDRP, אולם לאור העובדה כי 100% מכלל התלונות של תאגידי אינטרנט ענקיים מנצחים באופן אוטומטי בהליכים כאלו, יתכן והדומיין קונטקט טיקטוק יועבר בהכרעה שתתקבל לידי בייטדאנס.

עידכון: אתר קונטקט טיקטוק עבר לפעילות תחת הדומיין Tiktalk.co.il

קטגוריות
חדשות

נתון מדאיג: כשליש ממשתמשי טיקטוק מתחת לגיל 13

תנאי השימוש של טיקטוק אוסרים מפורשות על משתמשים מתחת לגיל 13 מלהשתמש בפלטפורמה. מדינות רבות בעולם, גם תחת חוקי ה-GDPR מרחיבות ושומרות על צעירים עד גיל 16, וקובעות שזהו גיל ההסכמה המינימלי הנדרש בכדי שהפלטפורמות יוכלו לעבד ולעשות שימוש בדאטה שלו.

מנתונים עדכניים עולה תופעה שאמורה להטריד הורים רבים ואת הרשויות השונות – כשליש מהמשתמשים של טיקטוק הם קטינים מתחת לגיל 13.

הנזק שנגרם בגילאים משימוש וצריכה של פלטפורמות כמו טיקטוק הוא אדיר. התכנים הלא מצונזרים, אלימות, ביריונות, שינויים תודעתיים ובריאותיים ועוד רבים שמשפיעים על קטינים בגילאים כאלו, הופכים את טיקטוק למקום מסוכן.